کلیه خبرها در خصوص محکومیت متهمان از پایگاه اطلاع رسانی"قسط" مجتمع قضایی امور اقتصادی اخذ شده است

حکم قطعی تعدادی ازمتهمین کلاهبردار درشعبه70 دادگاه تجدیدنظر

 

1389/10/21
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجتمع قضایی اموراقتصادی (قسط) با اعلام شکایت اداره حقوقی بانک های تجارت و صادرات پرونده تعدادی از متهمین کلاهبردار دردستورکار مجتمع قضایی اموراقتصادی قرارگرفت . متهمین این پرونده درقبال پرداخت ده درصد ازمبلغ به عنوان پیش پرداخت نزد بانک ، اقدام به گشایش اعتباراسنادی از بانک نمودند که پس ازارزیابی مشخص گردید کالاهای واردشده فاقد ارزش و مغایر با شرایط اعتبار اسنادی است و دربعضی موارد نیز اصلا کالایی واردکشور نشده است . براساس این گزارش شعبه 70دادگاه تجدید نظراستان تهران حکم قطعی متهمین پرونده را به شرح ذیل اصلاح وتایید نمودند: 1- علیرضا کریمی فرزند حسین به اتهام مشارکت درکلاهبرداری درخصوص شکایت بانک تجارت به تحمل هفت سال حبس و مشارکتا با دو متهم دیگرپرونده ( ایرج بخشی و جعفردشتی ) به رد مبلغ نهصد وچهل هزاردلار (000/940 دلار) پس ازکسرده درصد درحق بانک تجارت و درخصوص شکایت بانک صادرات به رد مبالغ دویست و پنجاه و نه هزار و هشتصد و سی دلار(830/259 دلار ) و دویست و بیست و پنج هزار و هفتصد و بیست یورو (720/225 یورو ) پس ازکسرده درصد به بانک صادرات محکوم شد. و همچنین مشارالیه درخصوص اتهامات فوق جمعا به پرداخت پنج میلیارد ریال (۵۰۰ ملیون تومان) جزای نقدی درحق صندوق دولت محکوم شد. 2- آقایان ایرج بخشی فرزند محمد و جعفردشتی فرزند احمد هردو به اتهام مشارکت درکلاهبرداری هریک به تحمل هفت سال حبس وپرداخت جزای نقدی به مبلغ سه میلیارد ریال(۳۰۰ ملیون تومان) درحق صندوق دولت محکوم شدند وهمچنین نامبردگان همانطور که گفته شد بامشارکت متهم ردیف اول( علیرضا کریمی ) به رد مبلغ نهصد و چهل هزاردلار (000/940 دلار) پس ازکسرده درصد درحق بانک تجارت محکوم شدند. 3- آقایان علی زنده بودی فرزند جعفر وشهریار جهان شاهی فرزند اردشیر هردو به اتهام مشارکت درکلاهبرداری هریک به تحمل هفت سال حبس ورد مبالغ هفتصد وسی وپنج هزار یورو (000/735 یورو ) ودومیلیون وچهارصد وهشتاد وپنج هزار دلار(000/485/2 دلار ) پس ازکسر ده درصددرحق بانک تجارت و پرداخت جزای نقدی به مبلغ پانزده میلیارد ریال (۵/۱ ملیارد تومان )درحق صندوق دولت محکوم شدند. 4- اقای احمد فخرایی فرزند عبدالحسین به اتهام کلاهبرداری به تحمل هفت سال حبس ، ردمبلغ پانصد و هشتاد و هفت هزار و چهارصد وشصت یورو (460/587 یورو ) درحق بانک تجارت پس ازکسر ده درصد و همچنین پرداخت جزای نقدی به مبلغ دومیلیارد ریال (۲۰۰ ملیون تومان ) درحق صندوق دولت محکوم شد . گفتنی است این رای باتوجه به قطعی بودن ، دراجرای مقررات تبصره 3 ماده 188 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب درامورکیفری مصوب سال 1378 اعلام گردید و لازم الاجرا می باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم دی 1389ساعت 14:32  توسط ایمان | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
به نام خدا و اما بعد علت ایجاد این وبلاگ:مطابق تبصره های ماده 188 قانون ایین دادرسی کیفری که عینا اورده می شود" تبصره 3ـ در موارد محکومیت قطعی به جرم ارتکاب اختلاس، ارتشا، مداخله یا تبانی یا اخذ پورسانت در معاملات دولتی، اخلال در نظام اقتصادی کشور، سوء استفاده از اختیارات به منظور جلب منفعت برای خود یا دیگری، جرایم گمرکی، جرایم مالیاتی، قاچاق کالا و ارز و به طور کلی جرم علیه حقوق مالی دولت، به دستور دادگاه صادرکننده رأی قطعی خلاصه متن حکم شامل مشخصات فرد، سمت یا عنوان، جرایم ارتکابی و نوع و میزان مجازات محکوم علیه به هزینه وی در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار و عنداللزوم یکی از روزنامه‌های محلی منتشر و در اختیار سایر رسانه‌های عمومی گذاشته می‌شود. مشروط به آن که ارزش عواید حاصل از جرم ارتکابی یکصدمیلیون (100.000.000) ریال یا بیشتر از آن باشد.


تبصره 4ـ مرجع تجدید نظر موظف است حداکثر ظرف مدت شش ماه به پرونده‌های موضوع این ماده رسیدگی و حکـم صـادر نماید در صـورت تأخیر بدون عذر موجـه، قضات شعبه رسیدگی‌کننده به مجازات انتظامی از درجه (4) به بالاتر محکوم می‌شوند.


تبصره 5 ـ هر یک از مقامات قضایی یا اجرایی که از تکلیف موضوع این ماده تخلف نماید یا به نحوی از انحاء مانع از اجرای آن گردد به مجازات مقرر در ماده (576) قانون مجازات اسلامی محکوم خواهد شد[1].

همانطور که ملاحظه می کنید اگهی اسامی مرتکبان جرایم مذکور پس از قطیت محکومیت انان با هزینه محکومان در یکی از روزنامه ها الزامی است با توجه به اینکه در این خصوص انحرافاتی دیده ام این وبلاگ را ایجاد کرده ام .

1-×××دادگاه پس از قطعیت محکومیت متهمانی که به جرایم مذکور تحت تعقیب قرار گرفتند الزاما می بایستی اسامی انان و میزان محکومیت انان و نوع جرم انان را با هزینه محکومان در یکی از جراید اگهی کند که به نظر می رسد فعلا به این وظیفه قانونی عمل نمی کنند. 2-×××صرفا سایت قسط نسبت به انتشار اسامی مذکور اقدام می کند. 3-×××به نظر می رسد سایت مذکور عمدا طوری اسامی را اعلام می کند که اسم هیچ مفسد اقتصادی در صفحه اول سایت مذکور قرار نگیرد یعنی با ظرافت خاصی مطالبی که در صفحه اول می اورد را از مقدمه مطالب است و ادمه مطلب در پست جداگانه ای است. 4-×××مردم مفهوم مجازات تعزیری حبس و شلاق را نمی دانند و فکر می کنند مجازات تعزیری اجرا نمی شود وتعلیقی است لذا قبح عمل کمتری برای محکومان دارد لذا در این وبلاگ کلمه تعزیری حذف شده است. 5-×××ارقام به اختلاس کلاهبرداری تحصیل نامشروع مال یا جزای نقدی یا برگشت اموال به ریال است که درک ان در نگاه اولیه برای بیننده ثقیل است لذا در این وبلاگ به تومان تبدیل شده است.6-×××کل خبر در یک پست اورده شده تا تاثیر مطلوب را داشته باشد. 7 -×××در این وبلاگ با تغیر رنگ مطالب گیرایی خبر بیشتر شده است. 8-×××اگر انتشار عکس متهمان نیز اجباری بود در بی ابروکردن انان وبازدارندگی سایرین تاثیر شگرفی داشت. 9-×××جهت سهولت درک خبر اعداد گرد شده است.

پیوندهای روزانه
ایران توانا
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
شهریور 1393
تیر 1393
آبان 1392
اردیبهشت 1392
مهر 1391
آذر 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
شهریور 1389
پیوندها
مجتمع قضایی امور اقتصادی
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM